Promosyon nedir ?

Promosyon kelimesi, Fransızcadan dilimize geçmiş bir kelimedir; arttırma, çoğaltma gibi anlamları vardır. Ülkemizde, promosyon dendiğinde ilk akla gelen, hediyelik eşyadır. Fakatpromosyon hediyelik eşya değil, firmanızı hayatın her alanında taşıyan bir tanıtım aracıdır.

Firmalar, kendilerini ve ürünlerini dünyaya tanıtabilmek ve potansiyel müşterileriyle bağ kurabilmek için promosyon ürünlerinden yararlanır. Bu bağlamda pek çok ürün promosyon niteliği kazanmakta ve insanlara sunulmaktadır.

Promosyon, hayatın her alanına uygun ürünleri barındırır. Dolayısıyla sadece üreticiye ya da satıcıya değil kullanıcıya da yarar sağlar ve üretici-tüketici bütünlüğü oluşmasına yardımcı olur. Saat, Ajanda, Defter, Çanta, Klasör, Bardak, Kalemlik, T-Shirt, Takvim gibi malzemeler başlıca promosyon ürünleridir.

Promosyon ürünlerini kullanmak için en doğru zaman nedir?

Yılın her ayı, haftanın her günü ve günün her saati promosyon için doğru zamandır. Doğru ürün kullanıldığında promosyon sayesinde müşteriniz her anını sizinle ve ürünlerinizle iç içe geçirir.

Promosyon; Kış aylarında termoslar, kupalar, battaniyeler, sweat shirtler gibi müşterinizin içini ısıtan ürünler… Baharda yağmurluklar, şemsiyeler olabildiği gibi Yaz aylarında da, Güneş gözlükleri, T-shirtler, şapkalar, soğutucu ürünler, açacaklar, buzdolabı magnetleri gibi zamana uygun ürünler olabilir. Doğru zamanlamayla müşterinizin her anını firmanızı hatırlayarak, görerek  geçirmesini sağlayabilirsiniz

Faydaları nelerdir?

Promosyon, markanızı ve logonuzu üzerinde taşıyan üründür. 7/24 sizin için çalışır, adınızı duyurmak ve kalıcılığını sağlamak için uğraş verir.

Promosyon ürünleri;

•    Markanızın tanınmasını sağlar.
•    Markanızın akılda kalmasına yardımcı olur.
•    Müşterinizin her zaman hayatının bir yerinde  olmanızı sağlar.
•    Müşteriyle kopmaz bir bağ kurmanıza yardımcı olur.
•    Markanızı Dünyaya tanıtır.
•    Logonuzu evrenselleştirir.
•    Markanıza hayat verir.
•    Firmanızı Büyütür.
•    Özgün olmanızı sağlar.
•    Müşteri çekmenize yardımcı olur.
•    Müşterinizin hayatını kolaylaştırabilir.
•    Bütçeye uygun reklam olanağı sağlar.
•    Hızlı sonuç alabilmenizi sağlar.
•    Satış potansiyelini belirleyebilme.
•    Zamanı daha verimli kullanmanıza imkan sağlar.
•    Rakiplere karşı fark yaratır.
•    Etkin sonuç alabilme.

Dört bir yanımızın promosyon ürünleriyle çevrili olduğu günümüzde bu başarılı tanıtım aracını kullanarak bütün Türkiye’nin kalitenizden haberdar olmasını sağlayabilmek Efor Grup Promosyon ile daha kolay.

Promosyon iki şekilde odaklı hale gelebilir.

Birincisi Tanıtım Promosyonu, bu sistemle firma ,marka ,ürün  vs gibi alanlarda tanınır  hale gelebilme daha kolaydır. Genelde reklam odaklıdır,satış düşünülmez .Önce bilinirlik ve belirli zamanlarda müşteriye ikram mantığı ile işleyen bir yapısı vardır.

İkincisi ise Satış Arttırıcı Promosyon, bu sistemle hali hazırda bulunan müşterilerinizin veya portföy odaklı müşterilerinize doğrudan satış odaklı olarak yapılan teşvik mantığı ile çalışan bir yapı oluşturulur.Satış odaklı olduğundan yüksek cirolara ulaşmanın en iyi yöntemidir.

TANITIM PROMOSYONLARI İÇİN BAZI ÜRÜNLERİMİZ

satış arttırıcı promosyon

1. Ofis Promosyonları

Ofis Ürünleri, Kartvizitlikler, Marker,Boyun askısı, Not Tutucu,Post it, Notluk, Bloknot, Mantar Pano, Organizer, Ajandalar, Klasör, dosyalık, masa setleri, Plaket, Ödül, Rozet, Kokart, Madalyon vs.

2. Saat Promosyonları

Duvar saatleri, Masa saatleri,Kol saatleri,Pusulalar vs.

3. Kalem Promosyonları

Kalem setleri, Metal Kalemler, Plastik Kalemler, 3 Fonksiyonlu kalemler,kurşun Kalemler,İsme özel kalemler,özel kalemler,dokunmatik kalemler vs.

4. Medikal Ürün Promosyonları

Islak mendil , Eldiven, Abeslang, Pamuk, Bone, Smear çubuğu, Hasta örtüsü, İşçi Önlüğü, Poster, Anatomi, Medikal metre, Turnike, Penlight, Makas, İlaç kutuları vs.

5. İşletme Promosyonları

Termos, çelik mug, seramik kupa, çerezlik, mutfak setleri, bardak altlığı, mum, tütsü, kibrit, çakmak, küllük, Porselen ürünler, cam ürünler,metal ürünler vs.

6. Çanta Promosyonları

Deri cüzdan, Cüzdan,Kartlık, Anahtarlık Cüzdan seti, Evrak Çantası, Laptop Çantası, Sırt Çantası, Seyahat Çantası, Alışveriş Çantası, Plaj Çantası, Piknik çantası, kol çantası vs.

7. Kişisel Bakım Ürünleri Promosyonları

Ayna, Fırça, Dikiş seti, Manikür Seti, Makyaj çantası, Bakım setleri, Şampuan, Sabun, Lavanta keseleri, Sağlık ürünleri, Havlu

8. Tekstil Promosyonları

Gömlek, T-shirt, Sweatshirt, Yelek, Mont, Kaban, Atkı, Bere, Battaniye, Şapka, İş elbisesi, Yağmurluk, Şemsiye, Plaj Ürünleri, Havlu, Top, Yelpaze Vs.

9. Otomobil Promosyonları

Oto kokusu, Magnet, kutu Islak mendil, El feneri, Okuma lambası, Güneşlik, Alet setleri vs.

10. Anahtarlık Promosyonları

Plastik anahtarlıklar, Metal anahtarlıklar, Deri anahtarlıklar, İsme özel anahtarlıklar, Özel tasarım anahtarlıklar, kolye anahtarlıklar

SATIŞ ARTTIRICI PROMOSYON ÜRÜNLERİMİZDEN BAZILARI

1. Beyaz Eşya Ürünleri

Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi, buzdolabı, derin dondurucu, setüstü ocak, mikrodalga fırın, su sebili vs.

2. Elektronik Ürünler

E Tabela, Kayan Yazı, Led televizyon, LCD Televizyon,  DVD player, Müzik Seti, Fotoğraf Makinesi, MP3, MP4, Radyo,Uydu alıcısı, Dijital Çerçeve vs.

3. Bilgisayar  ve Bilgisayar Ürünleri

Masaüstü Bilgisayar, Laptop,Netbook, Monitör, Yazıcı, Fotokopi, Mouse,klavye,Mouse pad, Bluetooth Cihazı, USB Bellek, Taşınabilir Hard Disk, Bilgisayar aksesuarları, Navigasyon cihazı vs.

4. Telefon ve Telefon Ürünleri

Telsizler, Cep Bilgisayarları, Cep Telefonu, DECT Telefonlar,Tabletler, Kablolu Telefonlar, Şarj Cihazları ve Aksesuarları vs.

5. Kişisel Bakım ve Sağlık Ürünleri

Epilasyon Aleti, Traş Makinesi, Saç Şekillendiriciler, Saç Kurutma Makinesi, Baskül, Tansiyon, Ateş Ölçer, Masaj Aleti, Saç Düzleştirici vs.

6. Küçük Ev Aletleri

Kattle, Çay Makineleri, Kahve Makinesi, Tost Makinesi, Ekmek Kızartma Makinesi, Mutfak Robotu, Meyve Sıkacakları, Blender, Rondo, Mikser Setleri, Ütü, Elektrikli Süpürge, Çatal Kaşık Bıçak setleri, Tencere ve Tava Seti vs.

7. Isıtma – Soğutma Sistemleri

Elektrikli Isıtıcılar, Infraredli Isıtıcılar, Kombiler, Hava Perdeleri, Klimalar, Vantilatörler, iyonizerli soğutma  vs

8. Spor ve Hobi Ürünleri

Koşu Bandı, Bisiklet, Mekik Aleti, Zayıflatıcı Kemerler, Şarjlı Tornavida, El Feneri, Kamp Malzemeleri, Tekne ve yat malzemeleri, Profesyonel spor ürünleri, Masaj aletleri vs.